Çağrı Mektubu Alımı
Yenilenebilir enerji yatırımları ülkemizde lisanslı ve lisanssız olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Yenilenebilir enerji yatırımlarında lisanssız elektrik üretim talebi giderek artmaktadır. Yenilenebilir enerji yatırımları ülkemiz için önemli ve bir o kadarda faydalı yatırımlardır. Elektrik üretip devlete satmak için birçok bürokratik süreç vardır. Bu süreçlerden biri de lisanssız elektrik üretimi için gerekli olan “Çağrı Mektubu”nun alınmasıdır. Çağrı mektubu süreci sanıldığı kadar kolay değildir. Lisanssız elektrik üretimi yatırımlarında ilk yapılması gereken iş çağrı mektubunun alınması ve bunun gereği olarak da tesisin faaliyete alınarak elektrik üretiminin gerçeklestirilmesidir.

Lisanssız güneş enerjisi santrali yatırımı yapacak kurum ve kuruluşlar, arazi ya da çatı uygulaması için başvuruda bulunabilirler. Bunun için tesis kurulacak arazinin veya çatı projesinin bağlı bulunduğu ilin ilgili dağıtım şirketine başvuru yaparak çağrı mektubunun alınması gerekmektedir. Lisanssız üretim projelerinde çağrı mektubunun alınması başvurunun ilk aşamasıdır. Çağrı mektubu alınmadan hiçbir işleme başlanılamaz.

Çağrı mektubu alınması için tesisin kurulu olduğu yerdeki ilin elektrik dağıtım şirketinin web sitesinde belirtilen bilgi ve belgelerle başvuru yapılır. Evraklar sunulduktan sonra dağıtım şirketinin uygunluk görüşü yazısı beklenir.
Ücretsiz Keşif

Haberler & Duyurular

23-26 Mart SOLAR İSTANBUL FUARI

VIA POR MARINA'da düzenlenen standımıza davetlisiniz. Hall 8 Stand 834
incele

HABER BÜLTENİ

İletişim


Fevziçakmak Mh. 10632.Sk. No:2/A
İç Kapı No:101 Karatay/KONYA